Proč se (ne)transformovat?

  • 9. 10. 2018
  • Pavel

V tomto krátkém zamyšlení se chci věnovat aktuálnímů trendu agilních transformací na jejichž čele nyní úhánějí největší české banky.

Bankovnictví čeká pravděpodobně v dohledné době rychlá změna, tak jako se stala s příchodem AirBNB, Uberu a podobných služeb. Je skvělé, když si organizace uvědomí, že adaptabilita a flexibilita je klíčem k budoucímu úspěchu a novým business modelům.

Při cestě k zmiňovaným cílům je vhodnou volbou použití agilních praktik, které umí velmi dobře pracovat s komplexitou, rychle rostoucí konkurencí a neustále se zvyšujícím nárokům zákazníků. Všimněte si, že samotné agilní metody jako jsou Scrum a Kanban nejsou konečným cílem, ale mohou k dostažení cílů velmi dobře pomoci.

Další výzvou jsou měnící se preference a požadavky zaměstnanců. Organizace přicházejí na to, že když chtějí získat a uchovat si opravdové talenty, tak klasické manažerské metody nefungují. Takže, jestli agilní metody mohou pomoci, tak opravdový poklad leží v talentovaných zaměstantcích, kteří pracují ve výkoných týmech, které umí neustále doručovat hodnotu svým zákazníků,

Těmto tématům se budeme i nadále věnovat, sdílet zápisy z cest a budeme firmy navigovat, tak aby propluly co nejrychleji a bez kolizí.

Tým Agile Navigators