Nevyžádané kariérní rady pro začínající produkťáky

Každého baví dávat nevyžádané rady, tak tady jsou:

Vnímejte produkt jako celek

Mnoho lidí, kteří se chtějí stát produktovými manažery, řeší, jak přejít z jiných rolí. Třeba z role projekťáka nebo programátora. Dívejte se na produkt jako celek. Řešte spokojenost a zpětnou vazbu uživatelů. Nejste stroj na vyřizování úkolů a posouvání kartiček. Super technický pohled také bývá častou překážkou!

Správné CV

Mnozí hledají rady pro pohovory a cévéčka. Před pohovorem se seznamte s produktem společnosti a jejími zákazníky a přemýšlejte, jak byste mohli přidat unikátní hodnotu. Připravte se na to, že budete dělat případovou studii. Přizpůsobte svůj životopis tak, aby ukázal dovednosti důležité pro produktové manažery, jako je řešení problémů, komunikace se zákatnízíky nebo týmová spolupráce apod. Klidně z mimoproduktových oblastí.

Učení, učení, učení

Už asi víte, že je důležité se neustále učit. A to nejen a procesu tvorby produktu, ale i o doménových specifikách. Hltejte knihy, podcasty, choďte na kurzy. Hodnotné jsou ale i praktické zkušenosti – komentujte produktové vlastnosti, diskutujte na Redditu a Linkedinu apod. 

Budování sítě kontaktů

Networking je do jisté míry král. Navazujte kontakty s produktovými manažery, přidejte se k souvisejícím skupinám a navštěvujte meetupy a webináře. Učte se od ostatních a nebojte se vyhledávat mentorství. Jaké jsou vaše tipy na networking?

Mindset produktového manažera

Začněte přemýšlet jako produktový manažer. Analyzujte produkty, které používáte, a přemýšlejte, co byste na nich vylepšili.

Naučte se pracovat s odmítnutím a negativní zpětnou vazbou.

Buďte si vědomi toho, co přinášíte do týmu. Znalost oboru, schopnost řešit problémy nebo třeba empatie. Měkké dovednosti posilujte!

Změna

Svět technologií a ekonomiky je rychlý a role produktového manažera vyžaduje pružnost a schopnost přizpůsobit se. Buďte otevřeni změnám a připraveni měnit strategie, jak vaše, tak vašeho produktu. Co vám funguje nyní, tak za roku zaručeně nebude.

Máte kariérní plán? Jaká je vaše strategie? Kde networkujete?

Vyplňte formulář a získejte úvodní konzultaci ZDARMA

Provozuje:
Agile Navigators s.r.o.
Lidická 700/19
602 00 Brno
IČ: 07440880
DIČ: CZ07440880